Problem smogu i jak mu zapobiegać

smog

Temat smogu zaczął być popularyzowany przez media telewizyjne i społecznościowe stosunkowo niedawno, ale już skutecznie wprowadził tysiące ludzi w stan paniki.

Maska ochronna smogu nie zlikwiduje

Modne wśród mieszkańców większych miast stało się noszenie maseczek ochronnych i zakładanie szalików na buzię, w próbie ochrony przed zanieczyszczonym powietrzem. Jakkolwiek działania te zapewne nie stanowią szkody dla nikogo, tak warto pamiętać, że nie oferują one żadnego rozwiązania dla prawdziwego źródła problemu. Być może bycie przygotowanym pozwoli zminimalizować wpływ smogu na zdrowie i samopoczucie, ale nie zlikwiduje samego smogu. Aby tego dokonać, trzeba sięgnąć głębiej, do samej istoty problemu. A mianowicie do tego skąd bierze się sam smog.

smog

Musimy pamiętać czym palimy!

Smog to wynik zanieczyszczania powietrza, choćby poprzez spalanie nieodpowiednich materiałów w domowych piecach. Pyły unoszą się w powietrze, które następnie jest wdychane przez miliony ludzie, powoli niszcząc ich zdrowie poprzez szkodliwy efekt na układ oddechowy. Rozwiązaniem dla smogu jest szerokie pojęcie jakim jest ochrona środowiska. Aby ochronić swoje zdrowie, ludzie powinni zacząć chronić środowisko w którym żyją. Wiąże się to zarówno ze zwiększaniem świadomości społecznej na tematy związane ze środowiskiem, ale i również na zmiany prawne, które między innymi, blokują możliwość zanieczyszczania środowiska.

Ochrona środowiska to niesamowicie istotny temat dla każdej osoby, bez względu na jej płeć, wiek czy wykształcenie. Wszyscy powinni dbać o swoją planetę – jest ona tylko jedna.