Jak mężczyzna powinien dbać o brwi?

włosy

Brwi to interesująca część twarzy, która daje ludziom największe pole do popisu względem modelacji naszej twarzy. Źle dobrany kształt brwi lub brak ich depilacji może sprawić, że rysy naszej twarzy staną się zaokrąglone, a nam będzie się wydawać, że nie wyglądamy atrakcyjnie. Jednakże nawet najmniejsza zmiana w strukturze brwi może sprawić, że nasza twarz stanie się bardziej atrakcyjna i będzie przyciągać damską uwagę. Pamiętajmy, że mężczyźni przyciągają kobiety nie tylko charakterem.

Wygląd

Wygląd i pierwsze wrażenie również są bardzo ważne, a w przypadku zadbanej twarzy w ich oczach będziemy uchodzić za zadbanych i porządnych mężczyzn. Dobry wygląd może nam również pomóc w osiągnięciu wyznaczonych celów, na przykład w przypadku spotkania biznesowego, od którego zależy powodzenie naszych interesów. Badania naukowe potwierdzają, że 85% przeciętnego społeczeństwa zdecydowanie bardziej woli wybrać na stanowisko lidera osobę atrakcyjną niż taką, która wygląda na mniej zadbaną. Oczywiście charakter i to, co mamy od siebie do zaoferowania światu również stanowi kluczową rolę, jednakże nasza prezencja czasem może powiedzieć więcej niż tysiąc słów. (https://cmeik.pl/oferta/dla-mezczyzn/)

Jak osiągnąć wysoką aparycję?

Skoro już wiemy, dlaczego wygląd jest tak bardzo istotny warto zastanowić się, jak osiągnąć maksimum swojej aparycji i przede wszystkim, jaki pierwszy krok powinniśmy wykonać. Przede wszystkim należy zadbać o swoją twarz, ponieważ twarz jest lustrem duszy człowieka i świetnie pokazuje, co nam w środku gra. Brwi stanowią w tym starciu kluczową rolę, a pierwszym krokiem do świetnego wyglądu jest ich depilacja, oczywiście nie całkowita. Taki zabieg jest bezbolesny i możemy go wykonać samodzielnie w domu. Aby jednak była to przyjemność, a nie bolesna katorga, warto wykonać kilka kroków prewencyjnych, zanim przystąpimy do depilacji. Pierwszą czynnością jest umycie okolicy brwi mydłem i ciepłą wodą oraz ewentualny peeling. Pomoże to usunąć zanieczyszczenia oraz zbędny martwy naskórek z ich okolicy. Dodatkowo działanie ciepłej wody zmiękczy skórę i umożliwi bezbolesne i łatwiejsze usuwanie nadmiernego owłosienia. Kiedy takie czynności zostaną wykonane możemy przystąpić do głównej części zabiegu.

nos

Pierwszą czynnością, jaką powinniśmy wykonać przystępując do usuwania nadmiernego owłosienia jest wyznaczenie sobie kształtu brwi. Wszystko to po to, abyśmy nie usunęli za dużo i nie wyglądali komicznie. W tym celu warto wziąć jakiś kosmetyk, którym możemy zaznaczyć odpowiednie punkty wyznaczające nam trasę depilacji. Najlepszym kosmetykiem do tego jest miękka kredka do oczu, która jest w pełni zmywalna i pozwala na łatwe zaznaczenie punktów. Pierwszym punktem, jaki musimy wyznaczyć jest początek brwi. W tym celu przyłóż ołówek lub kredę do nozdrza pionowo, tak, aby wkład dotykał brwi. Następnie w miejscu styku zaznacz punkt. Po powtórzeniu tej samej czynności na drugiej brwi, pomiędzy brwiami powstanie płaszczyzna, z której musisz usunąć wszystkie włosy od punktu do punktu. W taki sposób wyznaczysz swój naturalny początek brwi. Włosy wyrywaj w stronę ich rośnięcia tak, aby było to bezbolesne.

Ostatni krok

Ostatnim krokiem jest wyznaczenie najwyższego punktu łuku brwiowego i jej końca. W tym celu ponownie przyłóż kredkę do nozdrza wkładem pionowo, a następnie zaznacz punkt przechodzący przez środek oka oraz zewnętrzny kącik. Najwyższy punkt łuku wyznacza nam granicę, w której brew jest najwyżej, dlatego trzeba usunąć dostatecznie dużo włosów pod spodem. Ta sama sytuacja tyczy się punktu krańcowego — usuwamy wszystko, co za nim. https://cmeik.pl/