Dbanie o zdrowie – zaczyna się w głowie, czyli o czym warto wiedzieć

lekarz przybory

Nasze społeczeństwo cechuje się dosyć oryginalnym podejściem do lekarzy, służby zdrowia i samego leczenia jako procesu.

Ludzki strach nie pomaga w racjonalnych wyborach

Mamy wiele jednostek, które mówiąc wprost, uważają się za kuloodporne i przez to raczej nie są w stanie dopuścić do siebie takiego tematu, że będą mogły sobie dopasować takie strategie i działania, włącznie z przekonaniami, że naprawdę będą omijać lekarzy szerokim łukiem. Ale jest też inna ciekawa tendencja. Uwaga, czy znacie może podejście pod tytułem – nie będę chodzić do lekarza, bo jeszcze coś mi znajdą! No ludzie, przecież to jest chyba najgłupsza rzecz jaką można zrobić w ogóle w podejściu do własnego zdrowia. Ludzie albo naprawdę są mega lekkomyślni, albo cierpią na jakąś przypadłość mającą podłoże psychiczne.

przybory medyczne

Warto myśleć na przyszłość

Nie jest tak, że jak ktoś jest przekonany, że mamy do tego, ze nic złego mu się nie przydarzy, to faktycznie całe życie do późnej starości będzie wyłączony z jakichkolwiek zagrożeń. To raczej chodzi o temat, który dotyczy tego że jest nam wygodnie wierzyć ,że choroby nas nie dotyczą. Tymczasem dotyczą. i to mocno, bo mamy do czynienia z bardzo wieloma opcjami, w których prawdę powiedziawszy trzeba się będzie przyjrzeć z bliskiej perspektywy wszystkiemu co tylko może w ogóle dotyczyć konkretnego działania opartego o czynniki będące odpowiedzią na bardzo wiele działań.

To jest przecież oczywiste, że mamy do czynienia z bardzo wieloma sytuacjami, w których sama wiara nie wystarczy, bo na przykład nowotwory nie powstają z powietrza i duży czynnik pod kątem ryzyka ich wystąpienia może mieć związek z czynnikami genetycznymi. Ale ludzie to ignorują. Jest na szczęście druga grupa, która regularnie się bada i dzięki temu cieszy się dobrym zdrowiem przez długi, długi czas. To jest przecież konkretne podejście, które będzie mogło się przełożyć na bardzo dobre rezultaty. Pamiętajmy o jednym – zdrowie jest jedno i dbać o nie należy przez całe życie. To wymaga pewnego rodzaju sprytu, determinacji, ale też mądrości.

Unikaj niepotrzebnego ryzyka

Trzeba wiedzieć, co jest korzystne, a czego unikać żeby nie wystawiać się niepotrzebnie na ryzyko bo to będzie się wiązało z beznadziejnymi skutkami ubocznymi. Tu nie ma miejsca na konkretne rozwiązania, które nam potem zastąpią narządy, bo nie jest z nami tak jak z samochodami czy maszynami – wymieniamy część i gotowe, to nie jest idylliczny świat science fiction, gdzie kończyny i organy mogą odrosnąć, niestety.

Artykuł przy współpracy z https://www.allecco.pl/.